Po 200 tys. rocznie za kierownicą pickupa – seria świetnych filmów reklamujących amerykańskie Ramy

Chyba każdy lubi reklamowe filmy, na których można zobaczyć samochody z wyjątkowo wysokimi przebiegami. Amerykańska firma Ram doszła więc do wniosku, że przygotuje cały zestaw takich nagrań, wyszukując w tym celu szczególnie ciekawe pojazdy.

Łącznie udało się znaleźć osiem pickupów, reprezentujących Ramy trzech różnych generacji. W większości są to samochody służące do pracy, ciągające przyczepy, czy nawet wyposażone w specjalistyczne zabudowy. Choć pojawiają się też przykłady użytku prywatnego.

Najlepszym takim przykładem jest Dodge Ram 1500 z 1995 roku, użytkowany przez miłą, starszą panią. Na tyle polubiła ona jazdę swoim samochodem, że od nowości przejechała 602 tys. mil. W przeliczeniu na kilometry to niemal okrągły milion!

Inny ciekawy przykład to Dodge Ram 3500 z 2007 roku, który pomaga przy hodowli zwierząt. Od nowości ta półciężarówka przejechała 1,45 mln mil, czyli 2,3 mln kilometrów. I trzeba przyznać, że samochód nadal całkiem nieźle wygląda.

A do tego mamy nowszego Rama 3500 z 2011 roku. Ten samochód regularnie wykorzystywany jest do transportu koni i w momencie nagrywania filmu – w 2017 roku – miał na liczniku 987 tys. mil. W ciągu zaledwie sześciu lat auto pokonało więc 1,6 mln kilometrów, zawstydzając niejeden długodystansowy ciągnik.

Na koniec wyjaśnię trzy rzeczy. Po pierwsze, większość pojazdów przedstawionych na nagraniach ma silniki diesla, dostarczane do Ramów przez zewnętrzną firmę Cummins. Jednostki te słyną z nieprzeciętnej wytrzymałości, a przy tym spotkamy je także w… ciężarówkach marki DAF lub Kamaz.

Druga sprawa to kwestia nazewnictwa, mogąca wprowadzić Was w pewną konsternację. Do 2010 roku stosowano nazwę Dodge Ram, a więc Ram był po prostu modelem Dodge’a. Po 2010 roku Ram stał się jednak osobną marką.

Po trzecie, jak już wspomniałem, filmy wykonano w 2017 roku. Licząc wiek opisywanych pojazdów, można więc odnosić się do tej daty.

Przypomnę też, że na polskim rynku debiutuje właśnie Ram 1500 Classic SLT, czyli bardziej budżetowa wersja amerykańskiej półciężarówki. Więcej na ten temat pisałem tutaj.

Oto opisywane filmy: