19-letni kierowca ciężarówki okrzyknięty bohaterem – młodzieniec wyciągnął rannego z płonącego auta

19-letni kierowca ciężarówki został w Holandii okrzyknięty bohaterem. Władze miasta Oosterbeek wręczyły mu dzisiaj medal wykonany z brązu, a ogólnokrajowe media rozpisują się o jego zasługach.

Pomimo bardzo młodego wieku, 19-letni Danny Ouwens jest kierowcą wywrotki na aż pięcioosiowym podwoziu. 3 października ubiegłego roku jechał on po autostradzie A12 i został uderzony w tył przez samochód osobowy. Uderzenie było na tyle silne, że rozbity Ford Focus natychmiast stanął w płomieniach.

Danny zatrzymał swoją ciężarówkę na poboczu, podbiegł do płonącego wraku i ryzykując życie wydobył z niego rannego, 46-letniego kierowcę. Pomagał mu również inny, przypadkowy mężczyzna, który zatrzymał się na miejscu zdarzenia. To 51-letni Wilfried Giesen, który również otrzymał dzisiaj odznaczenie.

Ocenia się, że gdyby nie bohaterska pomoc, kierowca Ford Focusa spłonąłby żywcem we wraku, oczekując na przyjazd służb ratunkowych. Same za siebie mówi z miejsca zdarzenia, widoczne nad tekstem. Jak widać, pożar był na tyle silny, że ogarnął także część ciężarówki.

Poniżej: Wilfried Giesen oraz Danny Ouwens