OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 22 Grudzień, 2015

178 kilogramów kokainy ukrytej w ciężarówce jadącej z Belgii do Polski, między ładunkiem bananów

178_kilogramow_kokainy_ciezarowka_z_bananami_1

Aktualizacja: ustalono, że ani kierowca, ani pracownicy magazynu odbierającego banany, nie byli zamieszani w przemyt i nie usłyszą oni żadnych zarzutów.

105 milionów złotych – na tyle wycenia się czarnorynkową wartość kokainy znalezionej w białym DAF-ie XF105. Ciężarówka ta przyjechała do naszego kraju z belgijskiego portu, gdzie to jej naczepy załadowano banany, a także 178 kilogramów kokainy pochodzącej z Kolumbii. Jak podkreślają warszawscy policjanci, jest to jeden z największych wykrytych przemytów narkotyków w historii naszego kraju, natomiast więcej szczegółów można znaleźć w poniższym komunikacie Komendy Stołecznej Policji:

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KSP udaremnili jeden z największych przemytów narkotyków w ostatnich latach. Podczas rozładunku TIR-a, wypełnionego tonami bananów, znaleźli aż 178 kg czystej kokainy o wartości 105 mln złotych. Zatrzymali kierowcę, który towar sprowadzony z Kolumbii do Belgii przetransportował następnie do hurtowni pod Warszawą. W najbliższym czasie śledczy planują kolejne zatrzymania.

Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej stale monitorują szlaki przemytu narkotyków, które różnymi drogami trafiają do Europy. W ich zainteresowaniu są m.in. zorganizowane grupy przestępcze, które przemycają w ten region świata towar o najwyższej jakości.

Informacja o takim właśnie przemycie dotarła do policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową stołecznej Policji. Wszystko wskazywało na to, że podejrzany ładunek przypłynął statkiem z Kolumbii do Belgii i tam został przeładowany do polskiego TIR-a, by następnie mógł zostać przewieziony do hurtowni pod Warszawą.

Policjanci niezwłocznie postanowili sprawdzić ten sygnał. W związku z tym, że chodziło o  narkotyki wyjątkowo dużej wartości  Komendant Stołeczny Policji podjął decyzję, aby w działaniach udział wzięli funkcjonariusze z wydziału realizacyjnego KSP. Ponadto do akcji skierowano policjantów z komendy powiatowej Policji dla powiatu warszawskiego zachodniego oraz Oddziału Prewencji Policji.

W sobotę popołudniu razem wkroczyli na teren hurtowni w jednej z podwarszawskich miejscowości. Rozpoczął się właśnie rozładunek cytrusów przywiezionych z Belgii. Policjanci postanowili dokładnie sprawdzić zawartość TIR-a wypełnionego kilkoma tonami bananów. Szybko okazało się, że kierowca oprócz owoców dostarczył jeszcze inny, nielegalny towar. Wśród palet wypełnionych bananami policjanci znaleźli kilogramowe pakiety czystej kokainy. Po dokładnym sprawdzeniu całego transportu wyszło na jaw, że kierowca przywiózł aż 178 kg kokainy o czarnorynkowej wartości około 105 mln złotych.

Dzięki profesjonalnemu działaniu i sprawnie przygotowanej akcji policjanci  udaremnili jeden z największych przemytów narkotyków do Polski. Tak ogromnego ładunku narkotyków funkcjonariusze nie zabezpieczali od lat. Narkotyki zostaną teraz poddane szczegółowym badaniom w policyjnym laboratorium kryminalistycznym.

40-letni kierowca TIR-a (mieszkaniec województwa mazowieckiego), który przetransportował ładunek z Belgii do hurtowni pod Warszawą został zatrzymany do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Najprawdopodobniej usłyszy zarzut z art. 55 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za przemyt znacznej ilości środków odurzających może mu grozić co najmniej 3 lata pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Zadaniem śledczych będzie teraz ustalenie, kto organizował przemyt narkotyków, na czyje zlecenie trafiły one do Polski oraz, kto miał być ich finalnym odbiorcą. Policjanci planują w najbliższym czasie kolejne zatrzymania.

178_kilogramow_kokainy_ciezarowka_z_bananami_5 178_kilogramow_kokainy_ciezarowka_z_bananami_2 178_kilogramow_kokainy_ciezarowka_z_bananami_4 178_kilogramow_kokainy_ciezarowka_z_bananami_3

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. pete379 napisał(a):

  Ooo tej firmy banany nawet dobre są. Ale bez sensu… bo akurat kierowca wiedział co jest w kartonach na pozapinanych paletach zabezpieczonych taśmą. Lepiej niech sprawdzą hurtownika, lub dojrzewalnię bo oni przed wysłaniem do sklepów rozpakowują towar z kartonów.

 2. Mad mike napisał(a):

  Co za oszuści,policję zawidomili pracownicy hurtowni a ta kokaina jes maksymalnie warta 3mln.

 3. Tom napisał(a):

  Ktoś chciał mieć białe święta:)

 4. nikt napisał(a):

  jedno auto wystawili a 5 pojechalo z wieksza iloscia bez zadnego stresu lot to i taka polityka

  • Stasz napisał(a):

   Uh święta prawda, takie zabiegi są widoczne na PL/UA granicy – łapią starego busa z fajkami a ciężarówki załadowane “pod korek” lecą jakby nigdy nic, bo pieski-niuchacze są zajęte tym busikiem – podsumowując: jednak będą białe święta 😉

 5. Użytkownik* napisał(a):

  jakiś związek kierowców ,przewoźników powinien złozyć zapytanie do wymiaru sprawiedliwości jak kierowca powinien postępować aby uniknąć oskarżenia go o przemyt wlaśnie w takich przypadkach. Gdy towar jest o foliowany. Przemyt może znajdować sie w pojedynczych sztukach towaru. Kierowca nie jest w stanie zaglądać do każdego kartonu, czy choćby rozkręcać telewizory, sprzęt AGD w którym mogą znajdowąć sie narkotyki.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.