transfactor3665
Opublikowane 21 Październik, 2016

150 naczep o długości 15,5 metra, mieszczących po 39 palet – oto co Kässbohrer wyśle aż do Dubaju

naczepy_dubaj_39_palet

Firma Kässbohrer, czyli niemiecko-turecki producent naczep, pochwaliła się bardzo ciekawym zamówienie zrealizowanym dla klienta z Dubaju. Opiewa ono na 150 naczep kurtynowych, mierzących aż 15,5 metra długości i mogących zabrać na pokład do 39 palet.

Odbiorcą tych naczep jest dubajski przewoźnik Allied Transport, operujący ciężarówkami po krajach Zatoki Perskiej oraz Afryki Północnej. We wszystkich tych państwa limity długości zestawu nie są tak rygorystyczne jak w Europie i dlatego też postanowiono zamówić wydłużone naczepy. Będą one pracowały z ciągnikami siodłowymi typu 4×2, 6×2 oraz 6×4 i dołączą w Allied Transport do parku maszyn liczącego 2400 naczep oraz 800 samochodów.

Kässbohrer zwraca uwagę, że opisywane naczepy są nie tylko dłuższe niż normalnie, ale także zostały odpowiednio wzmocnione w przedniej części ramy. Dzięki temu imponująca długość ma obyć się bez negatywnego wpływu na sztywność podwozia. Uwagę zwraca też ilość punktów mocowania przewidzianych w systemie K-Fix – każda z naczep będzie miała ich aż 236.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. pete379 napisał(a):

    Z Zatoki Perskiej do krajów Maghrebu…wydłużone naczepy…czyżby miały wozić rakiety dla ISIS? 😉

Odpowiedz