1,5 promila alkoholu u białoruskiego kierowcy, który wiózł 22-tonowy ładunek z Białorusi na Słowację

pijany_kierowca_daf_bialorus

Niestety, mamy kolejny przykład z pijanym kierowcą w roli głównej. Tym razem był to Białorusin, który powoził DAF-em XF mają w wydychanym powietrzu aż 1,5 promila alkoholu. Szczęśliwie zatrzymało go WITD Kraków, przygotowując następnie poniższy komunikat. A przy okazji zwróćcie też uwagę na wygląd samej ciężarówki. Te białe, plastikowe kołpaki na wszystkich kołach to prawdziwa klasyka tuningu zza naszej wschodniej granicy.

W dniu 16 września 2016 r. w miejscowości Chyżne na drodze krajowej nr 7, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie – Oddział w Nowym Targu, zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą, którym przewożono 22 tony drutu stalowego w rolkach z Białorusi na Słowację. 

W trakcie prowadzenia czynności kontrolnych podejrzenie zwrócił fakt, że od kierowcy czuć było nieprzyjemny zapach, a dokumenty do kontroli chciał podawać z dużej odległości. W związku z powyższym, kierowca w/w pojazdu został poddany badaniu alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 

W wyniku badania stwierdzono poziom 0.75 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co odpowiada równowartości 1,5 promila alkoholu we krwi. Kierowca został przekazany Policji i osadzony w areszcie.