transfactor3665
Opublikowane 14 Lipiec, 2017

15-letni ciągnik siodłowy z nadwoziem z 1941 roku – oto naprawdę ekstremalny przykład tuningu

ciagnik_z_nadwoziem_z_1941_roku_4

Zupełnie współczesna naczepa chłodnicza, a przed nią ciągnik siodłowy sprzed ponad pół wieku, dodatkowo cały pokryty rdzą – ktoś mógłby pomyśleć, że jest to zestaw przygotowany tylko na potrzeby fotografii, jak to się mówi “dla hecy”. Okazuje się jednak, że widoczna na zdjęciu ciężarówka normalnie pracuje, reprezentując przy tym naprawdę ekstremalny wymiar tuningu.

Sama kabina faktycznie pochodzi tutaj sprzed wielu, wielu lat. Jest to bowiem zmodyfikowane nadwozie strażackiej ciężarówki American LaFrance, rocznik 1941. Dla jeszcze większego efektu, jest ono całkowicie pokryte rdzawym nalotem i ma wyjątkowo niską linię dachu, typową dla amerykańskiego tuningu klasyków. Co natomiast znajdziemy pod tym nadwoziem? Tutaj okazuje się, że 76-letnie blachy kryją kompletnego Freightlinera z 2002 roku. Mamy więc jak najbardziej współczesny układ jezdny, 500-konny silnik Detroit Diesel, a także 13-biegową przekładnię. Jeszcze ciekawiej jest zaś we wnętrzu. Łączy ono bowiem ciasnotę sprzed niemal 80 lat, iście spartańskie wyposażenie, ogromną ilość blachy ryflowanej, a także względnie współczesną kierownicę z Freightlinera.

Na koniec jeszcze dodam, że posiadacz tego “wynalazku” ma już za sobą jeden szalony projekt, w ramach którego kilkunastoletni Freightliner został upodobniony do pojazdów z filmu Mad Max (rok temu pokazywany tutaj). Jeśli zaś lubicie takie ciekawostki, polecam Wam obserwowanie strony Cars in USA – Motoryzacja w USA – ciekawostki, której autor nadesłał opisywane zdjęcia. 

ciagnik_z_nadwoziem_z_1941_roku_1 ciagnik_z_nadwoziem_z_1941_roku_2ciagnik_z_nadwoziem_z_1941_roku_5ciagnik_z_nadwoziem_z_1941_roku_3

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. smunco napisał(a):

  świetna bryka! Brawo!!!

 2. pete379 napisał(a):

  Ciśnie się tylko cytat że Stacha Jonesa “O, ku***”

 3. rs7 napisał(a):

  Mają rozmach skur***** 🙂

 4. Siofer napisał(a):

  Coś ciekawego brawa dla autora projektu 🙂 . Ciekawe ile to pali , niezłe opory powietrza są jak podepnie naczepę

 5. Tołdi napisał(a):

  Dajcie spokój z tym rozpływaniem się nad tym dziwolągiem! Nie wiem, co “podmiot liryczny miał na myśli” popełniając tenże wehikuł, ale wiem jedno – musiał wcześniej spalić masę zielska, żeby wpaść na tak poroniony pomysł. Albo inaczej – sam pomysł – powiedzmy, że oryginalny, ale zaprzęgnięcie tego ulepa do normalnej, codziennej roboty to już jakiś fetysz!

 6. Sasza z Sochaczewa napisał(a):

  Hamerykański transport na paru zdjęciach. Złom na kółkach z technologią z poprzedniego wieku.

 7. Olaf napisał(a):

  Gdzie jest pedał sprzęgła, nie widać tam pedału sprzęgła czy dawniej auta nie miały sprzęgła

Odpowiedz