1200 ciężarówek i nawet 67 godzin postoju – kolejka do granicy ma już 26 kilometrów

Fot. GDDKiA Białystok

Kolejka ciężarówek na DK 65 coraz bardziej zbliża się do Białegostoku. Samochody stają już na wysokości Królowego Mostu, a straż graniczna szacuje dla nich rekordowe 67 godzin oczekiwania. To niemal trzy pełne doby!

Dodatkowe statystyki podała Krajowa Administracja Skarbowa, opierając je na systemie opłat drogowych. W chwili obecnej w kolejce do granicy w Bobrownikach czeka około 1200 samochodów ciężarowych. Łączna długość zatoru to 26 kilometrów, a podjeżdżanie w kolejce regulują strefy buforowe.

Wszystko wskazuje też na to, że sytuacja ulegnie jeszcze większego pogorszeniu. To kwestia polskich zakazów świątecznych, związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Ograniczenia obowiązują dzisiaj, w godzinach 18-22, a także jutro, od 8 do 22. W nocy dojedzie więc kolejna, zmasowana fala pojazdów, które według pierwotnego założenia miały opuścić Polskę przed godziną 8 rano. Zamiast tego ustawią się jednak w kolejce, zapewne podjeżdżając w niej do piątku lub nawet soboty.

Przypomnę, ż przyczyną tak ogromnej kolejki do przejścia w Bobrownikach jest tymczasowe zamknięcia przejścia w Kuźnicy. Wydarzyło się to „do odwołania”, w związku z kryzysem imigracyjnym oraz napięciami między władzami Polski i Białorusi.