OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 13 Lipiec, 2018

103 kary za 45-godzinny odpoczynek w kabinie – Holandia podsumowała kontrole z pięciu miesięcy

Holenderska służba ILT, odpowiedzialna za kontrole samochodów ciężarowych, podsumowała kary za 45-godzinne odpoczynki w kabinach. Jak się okazało, co czwarty kierowca został przyłapany na łamaniu przepisów.

Holendrzy zaczęli walczyć z 45-godzinnymi odpoczynkami na samym początku roku. W styczniu kierowcom rozdawano ulotki informacyjne, zapowiadające kary za zbyt długi czas spędzany w kabinach. Następnie zaś, w lutym, zaczęto prowadzić pierwsze rzeczywiste kontrole.

Od tamtego czasu, aż do końca czerwca, sprawdzono 401 kierowców. Jak ustaliło ILT, aż 103 z nich odbywało pełen odpoczynek tygodniowy w kabinie. Oczywiście każdy z przyłapanych pochodził spoza Holandii, zwykle będąc obywatelem Europy Środkowo-Wschodniej.

Przypomnę tutaj, że holenderskie kary wypisane są na pracodawców, a nie na kierowców. Wychodzi się bowiem z założenia, że to przewoźnik powinien zapewnić odpowiednie miejsce do wypoczynku. Wysokość standardowej kary to natomiast 1500 euro.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 15 komentarzy

 1. Tołdi napisał(a):

  Może byśmy tak zaczęli od definicji ODPOCZYNKU! Bo odpoczynek, przynajmniej wg mnie, to nie tylko spanie, gdyby ktoś nie wiedział! Odpoczynek dzielimy bowiem na bierny i czynny. Dziś na dobrze wyposażonych parkingach, np. autohofach, są siłownie, restauracje, bary, sklepy, kąciki specjalnie dla kierowców, pralnie, kręgielnie, sala telewizyjne itp, itd. Więc jak można karać kierowcę, jeśli korzysta z tych dobrodziejstw, zostawiając czasem przy tym niemało pieniędzy, a do auta idzie zaledwie na noc się po prostu przespać???

  • Gumis napisał(a):

   Toldi ty chyba nie wiesz o czym piszesz. Siłownia? Sala telewizyjna??? Kąciki specjalne dla kierowców???? Hahahahahahahahahahahaha. Kolego sympatyczny nie wiem w jakim świecie ty żyjesz, ale to o czym piszesz to delikatnie mówiąc mocne naginanie rzeczywistości

   • Tołdi napisał(a):

    Jeśli pracujesz u dziada, co skąpi 10 jurków za dobę na porządnym hofie, to znaczy przy okazji, że w Niemczech widziałeś w najlepszym razie tylko dzikusy lub parkingi tuż przy pompach. Autohofy są nieco z boku głównych szlaków…

    • Gumis napisał(a):

     Wiele razy stałem na tych niemieckich hofach i powtarzam to o czym piszesz to naginanie rzeczywistości. Nie twierdzę, że takich “kącikow dla kierowców” nie ma, ale konkretny odpoczynek na nich jest niemożliwy. Takie bajki możesz opowiadać świerzakom w zawodzie a nie mi staremu kierowcy z 2000000 km na koncie

  • Sesek napisał(a):

   Ťołdi- tyś sie z chuinki urwał? To wskaż te siłownie na parkingach 😉 Po co mi dziadkowi siłownia? Znudził się Tobie etrans z mądrościami i Łysym?

   • Tołdi napisał(a):

    No cóż, jeden woli na pauzie poćwiczyć, poruszać się, wyjść z tej przysłowiowej budy do ludzi, a inny woli wąchać w samotności swoje skarpetki…

 2. Karol napisał(a):

  Wypisane na pracodawce A pracodawca odbije to z pensji kierowcy.

  • Prawda o głupocie napisał(a):

   Bredzisz chłopcze .
   Jeśli nie bredzisz – to bardzo proszę o konkretne uzasadnienie tezy którą ferujesz a nie tylko bełkot parkingowy.
   Pokaż ,że potrafisz coś uzasadnić wg własnej wiedzy a nie tylko bełkotać.
   Czekam na poważny wywód uzasadniający tezę.

   • Sesek napisał(a):

    Gdzie tu widzisz tezę? To jest twierdzienie. Belkot widzisz? Bo chcesz to wiedzieć:) Nie pisz do starego chłopa- chłopcze 🙁 Prostota z ciebie jak mleko z wymiona krowiego epatuje tutaj- używając twojej “górno lotnosci”

  • Madmike napisał(a):

   Kto by jeździł u takiego dziada,pomyśl troche.

 3. rs7 napisał(a):

  Panowie: Tak naprawde chodzi tutaj tylko i wylacznie o wyrywanie kasy!!!! Dzisiaj kazde panstwo kazdego obywatela tylko kara kara kara FINANSOWO! Na kazdego znajda paragraf. i tak jak napisal “Toldi”: Pobudowane autochofy z wypasnym zapleczem i co? i beda staly puste …..

 4. Sjofer pl napisał(a):

  Dziś rozmawiałem z bal
  Można robić pazur przez 2week jak chcesz ale 3ci week musisz zrobic90h
  I jest ok
  Wspomniał mi coś o wypadku jeśli by się zdazyl to wtedy ciężko
  Mówił rób pauza i ok
  Pozdro chlopaki

 5. Evangero napisał(a):

  Prawidłowo. Brawo Holendrzy.

 6. Toja37 napisał(a):

  Brawo holandia 103 to i tak za malo niech skoncza w koncu ten rumuning po3 lub 4 tygodnie w budzie

 7. Danek Smok napisał(a):

  103 ukaranych bylo z Europy srodkowowschodniej.
  401 kontrolowanych tez.
  Znajomych Niemieckich i Francuskich kierowcow jezdzacych w holenderskich i szwajcarskich firmach po 4 tygodnie te przepisy nie dotcza,moga robic pauze 45 gdzie ich fantazja najdzie,ba, oni nawet o takich zakazach nie slyszeli.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.