100 funtów mandatu za firanki nachodzące na boczną szybę – kar tego typu ma być ostatnio więcej

Firanki częściowo zasłaniające boczne szyby, półki montowane na deskach rozdzielczych, czy chociażby zwykłe proporczyki – brytyjska służba kontrolna DVSA rozpoczęła ostatnio polowanie na ciężarówki z takim właśnie wyposażeniem.

Jak podaje magazyn „BIGtruck”, za samo rozsunięcie bocznych firanek, częściowo zasłaniając nimi widok przez boczną szybę, można zapłacić 100 funtów kary. Wystarczy, że firanki te będą widoczne z zewnątrz, a już Brytyjczycy mogą się nimi zainteresować. Jeśli natomiast stwierdzą, że firanki zasłaniają rampowe lusterko, kara będzie po prostu pewna.

Od początku roku DVSA miało wystawić już większą ilość mandatów za przedmioty zasłaniające widok z kabiny. Jeden z ukaranych Brytyjczyków twierdzi wręcz, że tylko w jego otoczeniu mandat dostało dwudziestu kierowców. On sam też zapłacił 100 funtów, właśnie za firanki nachodzące na szybę.

Dotychczas z kontroli tego typu słynęli przede wszystkim Skandynawowie. Przykład takiej akcji na terenie Danii prezentowałem tutaj, wraz z poniższym zdjęciem.