transfactor3665
Opublikowane 8 Wrzesień, 2016

10 nowych, 16-tonowych solówek Renault Trucks powędrowało do firmy Budmat Transport z Płocka

budmat_renault_gamy_d_3

Choć od premiery nowych ciężarówek Renault Trucks minęły już trzy lata, dystrybucyjne egzemplarze tych pojazdów cały czas stanowią na polskich drogach pewną nowość. Tym ciekawsze było więc przekazanie nowych samochodów firmie Budmat Transport, jako że zamówiła ona właśnie 10 nowych, dystrybucyjnych “Renówek”.

Wiosną tego roku do przedsiębiorstwa z Płocka trafiło 35 ciągników siodłowych Renault Trucks Gamy T, natomiast teraz dokonano odbioru 10 ciężarówek o oznaczeniu Renault Trucks D 16 MED 4×2 R 280. Są to 16-tonowe podwozia z zabudową, wyposażone w 280-konne, sześciocylindrowe silniki o pojemności 7,7 litra. Przekazywanie napędu jest zajęciem 6-biegowej, zautomatyzowanej skrzyni biegów Optitronic, poza tym mamy tutaj 120-kilowatowy hamulec silnikowy, tylny most z blokadą mechanizmu różnicowego. Na ten ostatni zdecydowano się z uwagi na duża ilość rozładunków na budowach, gdzie łatwo stracić trakcję.

Większość tras będzie wykonywana na krótszych dystansach, lecz jeśli zajdzie potrzeba, aby kierowca spędził noc w kabinie, to jak najbardziej będzie to możliwe. Budmat wybrał bowiem szoferki w wydłużonej wersji Global, przewidującej składane łóżko oraz ogrzewanie postojowe. Istotny jest też stosunkowo duży zasięg, gwarantowany przez 300-litrowe zbiorniki paliwa.

budmat_renault_gamy_d_2 budmat_renault_gamy_d

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. miwo napisał(a):

  Nawiewy na konsoli środkowej to Megane I (1996). Wow!

 2. Andrzej napisał(a):

  Szkoda tylko, że nie założyli kabin Pony dużo lepiej by wyglądało by to w całości.

  http://www.pony.com.pl/content/page/pl/menu/oferta/kabiny/typ/11.html

 3. raptownywaldek napisał(a):

  to ma zarabiac nie wygladać.To spelnia i tyle

 4. Michał napisał(a):

  ja sie na motoryzacji znam słabo ( a nawet wcale ) ale strasznie mi przypomina stara bo z 2006 roku volvo fl. nawet włacznik wycieraczek wciaż ten sam, boczki drzwi identyczne, sam kokpit prawie identyczny tylko nieco odswierzony, pokretła od ogrzewania itp tak samo pewnie niewygodne 😛
  volvo i renówka to ta sama cieżarówka 😛

 5. Maciek napisał(a):

  czemu tylko 16 ton. przepisy na konstrukcji 2 osi pozwalają w Polsce 18 ton bez sensu???

 6. kiziu napisał(a):

  A mi się wydaje że po to żeby wjeżdżać do Warszawy w godzinach zakazanych właśnie od 16 ton. Także w tym wypadku to ma sens. A jednak do Warszawy to ich trochę jeździ

 7. Boluś napisał(a):

  Mała ciekawostka. Kabiny Volvo FL, Renault D i DAF LF. Produkuje Renault Trucks. Poza detalami wnętrza i atrapami z przodu to identyczne konstrukcje.

Odpowiedz