10 marca to podobno Międzynarodowy Dzień Silnika V8. Mamy więc nieprzeciętną okazję do świętowania!

70001-002

Drodzy Czytelnicy, chciałbym z całego serca życzyć Wam wszystkiego najlepszego! I wcale nie chodzi mi tutaj o Dzień Mężczyzny, który obchodzimy właśnie dzisiaj, ani nawet o Narodowy Dzień Spódnicy, 10 marca świętowany w USA. Najważniejszym świętem na dzisiaj jest Międzynarodowy Dzień Silnika V8.

Przyznam szczerze, że nie miałem pojęcia o istnieniu takiego dnia, ani nawet nie znalazłem na jego temat niczego szczególnego w internecie. Niemniej takie święto podobno istnieje, a przynajmniej tak twierdzi Scania, która poinformowała dzisiaj o powodach do świętowania na swojej ogólnoświatowej stronie internetowej. Okazją do obchodzenia go właśnie dzisiaj jest rocznica wyjechania z fabryki pierwszego masowo produkowanego samochodu z silnikiem V8, który dostępny był także dla „przeciętnego Kowalskiego”. Pojazd ten 10 marca 1932 wyprodukowała w Stanach Zjednoczonych firma Ford.

Aby więc świętowaniu stało się zadość, proponuję ustawić głośniki w komputerze, tablecie, czy w telefonie na maksymalną głośność i poświęcić 37 sekund na obejrzenie, a raczej wysłuchanie poniższego nagrania.