OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 17 Czerwiec, 2016

10 dni duńskiego więzienia i 14 tys. złotych mandatu dla Łotysza, który jechał na cudzej karcie kierowcy

radiowoz_dania

Duńczycy po raz kolejny udowodnili, że nie mają żadnej litości dla kierowców kombinujących z czasem pracy. Duńska policja poinformowała bowiem o zatrzymaniu Łotysza, który w trasie z Norwegii do Holandii posługiwał się cudzą kartą kierowcy i wpadł na tym w czasie przejazdu przez Padborg. Proceder ten prowadził oczywiście do wielokrotnego złamania przepisów i dlatego też sprawą zajął się sąd, wydając bardzo surowy wyrok. Po pierwsze, na Łotysza czeka mandat na 23 tys. koron, czyli w przeliczeniu jakieś 14 tys. złotych. A po drugie, sędzia dodał do tego także karę więzienia, w którym Łotysz spędzi teraz 10 dni.

Co ważne, wszystkie wymienione powyżej kary dotyczą kierowcy. Przewoźnik, będący w tym przypadku podmiotem zarejestrowanym w Finlandii, dostał bowiem swój własny mandat, wyliczony na 68 tys. koron. W przeliczeniu jest to około 40 tys. złotych.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Thor napisał(a):

  Prawidłowo, jak ma być ch… to jednakowo.

 2. Darecki napisał(a):

  Alvin i Wiewiórki z ITD, uczcie się stosowania kar od najlepszych

 3. Hieke napisał(a):

  I super tak powinno być i w Polsce wkoncu była by równa konkurencja a nie kompinowanie jak kon pod gore

 4. RR napisał(a):

  W polsce nie będzie nigdy takich kar! Jest masa firm w których udziałowcami są politycy, jest też sporo takich w których znane osobistości są właścicielami. Pamiętacie firmę ”patron” z krzyżem na plandece? Pamiętacie EURORAD?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.