banner2
Opublikowane 6 gru, 2016

Polska Izba Ubezpieczeń chce uzależnić wysokość stawek OC od ilości punktów karnych u właściciela

daf_traktor_wypadek_dk_15_2

Wiele się w tym roku mówi o podwyżkach stawek za ubezpieczenia komunikacyjne. Koszty wykupienia najzwyklejszego OC wzrosły nawet dwukrotnie, a do tego zapowiadane są już kolejne podwyżki (wyjaśniane TUTAJ). Czy pozostaje nam więc tylko siąść i płakać? Wiele na to wskazuje, choć Polska Izba Ubezpieczeń ma tutaj też pewien ciekawy pomysł.

Zdaniem PIU, kolejne podwyżki muszą mieć miejsce, ale powinny dotknąć jedynie kierowców regularnie łamiących przepisy, tj. mających na swoim koncie większą ilość punktów karnych. Pozostali użytkownicy pojazdów, powinni zaś dalej płacić tyle, ile płacili. Ta propozycja została zawarta w liście, które PIU przesłało właśnie do premier Beaty Szydło, prosząc o uwzględnienie takiej zależności w przepisach.

Jest jednak też pewien problem, bezpośrednio dotyczący branży transportowej – nie wiadomo jak miałoby to wpłynąć na stawki OC dla pojazdów firmowych. W ich przypadku trudno bowiem łączyć osobę właściciela z faktyczną, codzienną eksploatacją pojazdu.

To może Cię zainteresować:

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Maciek pisze:

  W dupie się poprzewracało !!!!!!!!!!

 2. Sosen pisze:

  Moim zdaniem właśnie tak powinno być, jesteś „przypałowcem” to płacisz więcej niż ten który punktów nie kolekcjonuje.

 3. blue pisze:

  A jak właściciel auta nie ma prawa jazdy i nigdy nie chce go robić to czysty do końca życia. Ktoś jeździ po 600km dziennie i złapie 10pkt przez rok to bandyta.

 4. Bob pisze:

  Zostaje jedno rozwiązanie ubezpieczenie OC nie jest konieczne. Moment i stawki się wyprostują.
  Ja aż się dziwię, że rząd jeszcze nie położył łapy na tych ubezpieczeniach i tego nie upaństwowił.

 5. bartek pisze:

  zenada za granica jak masz wypadek nie zaleznie czy twoja wina czy nie to ubezpieczenie ci zaplaci wiecej niz twoj samochod jest wart zebys nie byl straty w polsce cena gieldowa nie zaleznie czy masz zloma czy ten sam model konkrety zawsze dostaniesz najnizsza kase z mozliwych zeby kupic cos takiego jak sie mialo trzeba dolozyc.

 6. Zbyszek pisze:

  Wszystko idzie nie w tę stronę co powinno, Właściciel to nie zawsze kierowca. /Nie ma mechanizmu karania kierowcy stawką OC – wszyscy jeżdzący zawodowo to prawie nie właściciele kierowanych pojazdów. Im ciągle podwyżka nic ne zrobi, nie zmieni mentalności, dopóki sami nie poczują tego na sobie. Powinno być małe OC od auta, i drugie OC kierowcy – bo to głównie czynnik ludzki powoduje zdarzenie.

 7. :/ pisze:

  Święta Inkwizycja powraca najpierw szpiegowanie telefow a teraz to!!!! LUDZIE OGARNIJCIE SIE CAŁY ŚWIAT SIĘ Z NAS NABIJA!!!!!

Odpowiedz