rekrutuj 40ton665
Opublikowane 16 wrz, 2016

Pijany kierowca z Polski celował z pistoletu do strażaków – jego Renault Premium musiała odbijać policja

Niemieckie media opublikowały wczoraj wręcz niedorzeczną historię, która niestety wydarzyła się naprawdę. Jej bohaterem jest kierowca czerwonego Renault Premium, będący 41-letnim Polakiem, a także grupa strażaków z niemieckiej miejscowości Moers.

W środę około godziny 22.45 strażacy wracali akurat z akcji do koszarów i byli ledwie 200 metrów od celu, kiedy zauważyli potykającego się mężczyznę. Znajdował się on tuż obok kabiny ciężarówki, więc padło podejrzenie, że może być to bardzo pijany kierowca. W trosce o bezpieczeństwo jego, a ewentualnie też innych użytkowników ruchu, strażacy postanowili się więc zatrzymać i z mężczyzną porozmawiać. Ten od razu zaczął reagować bardzo agresywnie, a w końcu też otworzył kabinę i wyciągnął z niej pistolet, celując prosto w kierunku niemieckich ratowników.

Strażacy zareagowali we wzorowy sposób – nie próbowali pogarszać sytuacji, tylko pobiegli do wozu i odjechali w bezpieczne miejsce, w międzyczasie wzywając policję. Na miejsce przyjechało aż kilka radiowozów, podczas gdy agresywny kierowca ukrył się w kabinie i nie zamierzał jej opuszczać. Wezwania policji do poddania się nie przynosiły żadnego skutku, a jednocześnie cały czas istniało prawdopodobieństwo, że mężczyzna albo zacznie strzelać, albo gwałtownie ruszy ciężarówką do tyłu. W końcu podjęło więc decyzję o zastawieniu tyłu naczepy strażackim MAN-em, aby osłonić się chociaż z tej jednej strony, a następnie policjanci ze specjalnej grupy uderzeniowej podjęli atak. Podbiegli oni do kabiny z obu stron, zdołali wejść do środka i już kilka sekund później Polak leżał przyciśnięty do ziemi.

Jak się okazało, kierowca ciężarówki był kompletnie pijany i stąd też wzięły się jego agresywne zachowania. W kabinie znaleziono liczne puste butelki po wódce, do tego doszła pusta butelka po winie, natomiast sam pistolet, choć do złudzenia przypominał najprawdziwszą broń palną, okazał się strzelać wyłącznie gazem pieprzowym. Co nie zmienia faktu, że 41-latka czekają teraz bardzo poważne problemy.

Zdjęcie ciężarówki możecie zobaczyć TUTAJ, na łamach rp-online.de.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 13 komentarzy

 1. egon pisze:

  wspaniały polski kierowca

 2. konrad pisze:

  hahahahahahahaaaaa

 3. KieroWroclaw pisze:

  I kto się dalej dziwi, że na zachodzie na stronach fb typu koleka problem itd. postrzegają polaków jako dzicz z Europy wschodniej? Nieodpowiedzialni ludzie są wysyłani do pracy na zachód w związku z brakiem kierowców międzynarodowych

 4. Mateusz pisze:

  Lepszy dziki wschód niz zacofany islamski zachód

 5. hugo pisze:

  Nominacja do idioty roku.

 6. Rinio pisze:

  Nie lepiej było odpiac kłódki od powietrza i włożyć kliny pod koła?

 7. andrzej pisze:

  Jakbym jezdzil premiumka to tez bym pil 😀 a tak na powaznie, swietny przyklad na to ze ogolny dostep do broni jest poronionym pomyslem.

  • emik pisze:

   Mało wiesz o temacie ale się wypowiesz , od kilku lat w pl jest ogólny dostęp do broni co prawda czarno prochowej ale uwierz mi wolałbyś dostać postrzał z fmj współczesnej niż ołowianej kulki . Mało tego może nawet twój sąsiad ją mieć a ty nieświadomy niebezpieczeństwa codziennie mówisz mu dzień dobry. Wystarczy być pełnoletnim Polskim obywatelem 2000 zł. i już masz i o zgrozo nikt się jakoś z niej nie morduje.

 8. kierowca pisze:

  nienawidze faszystow

 9. PiX81 pisze:

  co za kraj ani popic ani postrzelac ani pojezdzic :)

 10. uzyl straszaka więc mogą mu skoczycA to ,ze sie pr?estraszyli to tylko ich problem.Jak ym wystrzelol prosto w mordy niemieckie

Odpowiedz