rekrutuj 40ton665
Opublikowane 13 paź, 2017

Nowy prom między Ystad a Świnoujściem – mieści 124 ciężarówki, wcześniej kursował do Gruzji

polferries_cracovia

Połączenia promowe między Ystad a Świnoujściem cieszą się coraz większą popularnością. W ubiegłym roku trasa ta odnotowała rekordową ilość przetransportowanych pojazdów, mając przy tym nawet 10 procent wzrostu. Dlatego też firma Polferries zadecydowała o wstawieniu na tej trasę dodatkowej jednostki.

Jednostką tą jest nowo zakupiony prom o nazwie M/S Cracovia. Został on wyprodukowany 15 lat temu i ma całkiem ciekawą historię. Wcześniej prom należał bowiem do operatora bułgarskiego, kursując m.in. do Gruzji oraz Rosji. Choć trzeba też zaznaczyć, że przed wprowadzeniem promu do polsko-szwedzkiego użytku, Polferries poddało go przebudowie oraz odnowieniu. Zmieniła się także nazwa, właśnie na M/S Cracovia.

Nowy prom będzie kursował po Bałtyku codziennie, stając się siódmą jednostką na tej trasie. Na jego pokład zmieszczą się 124 samochody ciężarowe, 64 aut osobowych, a do tego 650 pasażerów.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 12 komentarzy

 1. Ciekawe czy polferies pochwali się z jakiego powodu ,,chwilowo” przestał pływać Wawel

 2. Tomasz pisze:

  swinoujscie-yst/trll zdominowana przez unity line , polferries ile oni tam maja promow 1? na 23 czy jakos tak . lapniecie się na polferrisa to zawsze było z cyklu mission impossible,choc czasami ale rzadko się udawalo

 3. Rebus pisze:

  @karol nie z Tczewa a co się stanęło z promem Wawel? Bo nic nie słyszałem…

 4. tomasz pisze:

  @karol mass na mysli polaczenie gdynia-nynshamn?

 5. Szaman pisze:

  Tomasz ty chyba ostatnio coś mało pływałeś. Na polferiesa o niebo łatwiej o okeja już na UL.

 6. ,,Wawel” został chwilowo wycofany gdyż został poddany inspekcji, która stwierdziła popękany kadłub. Obecnie podobno trwają prace nad wzmocnieniem kadłubu. Jak dowiedziałem się nieoficjalnie od pracowników polferies o taką inspekcję podejrzewana jest konkurencja, która wkrótce uruchamia nowe połączenie z Gdyni do Nynashamn.

 7. T pisze:

  Unity zamowilo dwa. NoweA promy przeprawe pl_se

 8. Marek pisze:

  zawsze sie zastanawiam co oznacza M/S ktos wie?

 9. Jan pisze:

  M/S to morski statek :-)

Odpowiedz