rekrutuj 40ton665
Opublikowane 20 kwi, 2017

Gabaryty w Euro Truck Simulator 2 – z naczepami na skrętnych osiach i specjalistycznymi ciągnikami

ets2_gabaryty_1

Dotychczas w grach z serii Truck Simulator próżno było szukać zestawów ponadnormatywnych z prawdziwego zdarzenia. Owszem, pojawiały się jakieś niskopodwoziowe platformy oraz ciężkie ładunki, lecz takie elementy jak skrętne osie w naczepach, czy też ciągniki siodłowe w najcięższych konfiguracjach, nigdy nie były dostępne. I właśnie ten brak firma SCS Software zamierza nadrobić w najbliższym czasie.

Jak tłumaczą twórcy gry Euro Truck Simulator 2, brak prawdziwie specjalistycznych zestawów przez wiele lat związany był z ograniczeniami wirtualnej fizyki. Dopiero w ubiegłym roku, po poważnym dopracowaniu zachowania ciężarówek na drodze, przygotowanie odpowiednich maszyn stało się możliwe. Od razu ruszyły więc prace nad zestawem nowych naczep i ładunków, które będą przeznaczone właśnie dla miłośników „gabarytów”. Ponadto, jak pokazują pierwsze zrzuty ekranu, przygotowuje się też odpowiednie konfiguracje ciągników. Widać tutaj bowiem Mercedesa Actrosa SLT oraz Volvo FH16, które mają charakterystyczne „wieże” za kabinami oraz czteroosiowe podwozia.

ets2_gabaryty_2

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 15 komentarzy

 1. MAJKEL pisze:

  A wiadomo już kiedy będzie można pobrać aktualizacje ze steam, czekam tez na nowe renowki i scanie next generation. Pozdro

 2. A powiedzcie kto tam ma ta grę. Te ciężarówki jeżdżą po wymyslonym świecie? Czy idealnie skopiowali drogi Europy?

 3. Strielok pisze:

  O Manie TGX Euro 6 nie wspominając…

 4. A jak to jest z drogami w tej grze? Skopiowali dokładnie drogi Europy czy to wymyślony świat? ?

  • Filip (autor 40ton.net) pisze:

   Starali się oddać układ głównych autostrad.

  • Igor pisze:

   Są też miejsca w grze przypominające prawdziwe lokalizacje, tak samo charakterystyczne budynki itd. Polecam przejechać się przez granicę pomiędzy Polską a Slowacja w Barwinku i porównać z choćby google maps.

 5. Damian_ NO pisze:

  Co prawda nie gram w takie gry, ale zastanawiam się, bo tyle dodatków robią, kiedy będzie masterka z gołębnikiem?

 6. M&M pisze:

  Byłoby super jakby była Hiszpania i Bliski Wschód

 7. M. pisze:

  Ośki skrętne są, teraz tylko czekać na przyczepy na łamanym dyszlu, zestawy 25,25m no i swoje naczepy. Wtedy będzie komplet. No może jeszcze przydała by się możliwość robienia pauzy w dowolnym miejscu.

Odpowiedz