transfactor3665
Opublikowane 6 lis, 2017

Jak zamienić Scanię serii 3 Strealine w dziwoląga na kołach – pełen instruktaż na norweskim przykładzie

Scania serii 3 Streamline może być stawiana za wzór eleganckiej, ponadczasowej sylwetki. Trzeba więc mieć naprawdę bujną wyobraźnię, żeby zamienić ją w prawdziwego dziwoląga na kołach.

Ta niezbyt udana modyfikacja zrodziła się ostatnio w Norwegii, w firmie Custom & Cargo AS. Norwegowie wzięli na warsztat klasyczną Scanię 143 500 Streamline, w formie ciągnika siodłowego z dodatkową osią pchaną. Następnie obudowali w aucie całe podwozie, od przedniego zderzaka po tylny. Zaspawano też przednie reflektory, dodano do tego ogromne kominy układu wydechowego i polakierowano od początku do końca na szary kolor. Jakby dziwnych modyfikacji było mało, szerokie koła zastąpiono wąskimi, a na tylnej ścianie oraz na osłonach międzyosiowych namalowano samochody marki Porsche. A do tego doszła modyfikacja wnętrza, ze srebrną okleiną deski rozdzielczej, sportową kierownicą oraz dużą ilością sprzętu audio.

Pełną dokumentację zdjęciową z tuningu, liczącą ponad sto fotografii, znajdziecie tutaj. Poniżej zamieszczam zaś najciekawsze z nich.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 12 komentarzy

 1. Wystarczy spojrzeć na przednie lampy i od razu widać że nie jest to wesoła ciężarówka albo po prostu chce powiedzieć „ja pierdziele. Ale że wy serio tak?!” :)

 2. pete379 pisze:

  Taki trochę „uposledzony kuzyn VW Worker”. Swoją drogą do dziś nie wiedziałem, że w Norwegii żyją jacyś Brazylijczycy.

 3. A wzieli by JELCZA to mniej spawania by mieli.

 4. kiero pisze:

  ,,,fajana inaczej,,,hahahha

 5. Dtsw pisze:

  Jak im się tak bardzo nie podobała to ja bym z chęcią przyjął… 😀 Nie musieli jej tak kaleczyć

 6. pete379 pisze:

  Tak patrzę i myślę, że możnaby to naprawić. Zamontować reflektory i zbudować na nie rolety (jak w dawnych frontach Orciari do Golfa II). To byłoby ciekawsze i bardziej społecznie akceptowalne.

 7. Tołdi pisze:

  Śmiało może zagrać w kolejnej części Mad Maxa!

 8. jj pisze:

  Ty, kuwa, jaki fajny Liaz.

 9. bart pisze:

  Tablice ma z jakiegoś norweskiego Rybnika:D

 10. Hrumol pisze:

  Jakbym miał uczynić jakieś porównanie to porównałbym do pięknych starych rzeźbionych drzwi… obitych blachą.

Odpowiedz