Efektywność Energetyczna w Firmie Transportowej – bezpłatny poradnik ExxonMobil i stowarzyszenia STA

poradnik-exxonmobil-fot-1

Producent olejów silnikowych Mobil Delvac 1 opublikował bezpłatny poradnik „Efektywność Energetyczna w Firmie Transportowej”, przygotowany we współpracy z brytyjskim Stowarzyszeniem Transportu Towarowego FTA. Poradnik ma pomóc przewoźnikom drogowym ograniczyć koszty prowadzenia firmy w bardzo wymagających warunkach ekonomicznych poprzez zwiększenie wydajności energetycznej. Stowarzyszenie Transportu Towarowego FTA przedstawia w poradniku wyzwania na drodze do spełnienia wymogu Komisji Europejskiej – redukcji do 2050 roku emisji CO2 o 60% w stosunku do poziomu z 1990 roku.

Poradnik zawiera praktyczne wskazówki w zakresie kompleksowego podejścia do ograniczania kosztów i zwiększania wydajności energetycznej w ruchu drogowym oraz poza nim. Opisane w poradniku dobre praktyki obejmują tradycyjne metody ograniczania zużycia paliwa, w tym szkolenia dla kierowców. Jednocześnie prezentuje inne, rzadziej stosowane rozwiązania, takie jak wybór wysokiej jakości środków smarnych. Na przykład, zastosowanie oleju Mobil Delvac 1 LE 5W-30 pozwoliło ograniczyć zużycie paliwa o 1,8%, co wpływa na poprawę wydajności i wyników finansowych przewoźnika*.

W poradniku znajdziemy także porady dotyczące zwiększenia wydajności energetycznej poza ruchem drogowym. Na przykład, koszty oświetlenia i ogrzewania można zmniejszyć nawet o 30%, wprowadzając skuteczne metody oszczędzania energii. Poradnik podkreśla także znaczenie monitorowania zużycia energii w siedzibie firmy transportowej. Wydajność energetyczną firmy można poprawić w łatwy sposób poprzez przeprowadzenie ankiety środowiskowej lub instalację inteligentnych liczników.

„Zwiększenie wydajności energetycznej nigdy nie było tak ważne. Floty samochodów użytkowych muszą dostosować się do wymogów dotyczących emisji spalin, co przekłada się na fakt, że przemysł motoryzacyjny musi przedefiniować swoje podejście do zarządzania wydajnością energetyczną” – podkreśla James Hookham, zastępca Dyrektora Naczelnego FTA. „Istnieje wiele sposobów na lepsze wykorzystanie energii. Dlatego pomagamy przewoźnikom drogowym w zrozumieniu obowiązujących przepisów i odpowiedniego dostosowania się do ich treści” – dodaje.

„Oferujemy przede wszystkim przejrzyste i praktyczne porady w zakresie zwiększania wydajności w transporcie” – mówi Maciej Marcinowski, CVL marketing advisor na region Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu z ExxonMobil. „Wystarczy mała zmiana, jak zastosowanie wysokiej jakości środków smarnych, by w znaczący sposób ograniczyć zużycie paliwa i koszty. To sprawia, że firma zaczyna przynosić większe zyski”.

W poradniku znajduje się również studium przypadku, opisujące w jaki sposób McLaren Technology Group poszukuje rozwiązań ograniczających zużycie energii. Wymiana ciężarówek na modele Euro VI, zmiana oleju silnikowego i przekładniowego oraz organizowanie w minionych latach konkursu Mobil Delvac 1 Driver Efficiency Challenge (dla kierowców ciężarówek zespołu F1 McLaren-Honda) pozwoliły zmniejszyć zużycie paliwa w całej flocie o 6%.

Kliknij i pobierz bezpłatny poradnik ExxonMobil „Efektywność Energetyczna w Firmie Transportowej”.

Więcej informacji o zapewniających energooszczędność środkach smarnych z serii Mobil Delvac oraz innych produktach i usługach dla pojazdów użytkowych można znaleźć pod adresem www.mobildelvac.pl.

*Test zużycia paliwa został przeprowadzony na torze Millbrook Proving Ground w Wielkiej Brytanii z użyciem dwóch samochodów ciężarowych Volvo FM440 Euro V, obciążonych do około 75% (około 32 tony) DMC. Statystycznie istotne ograniczenie zużycia paliwa w ciężarówkach Volvo zostało uzyskane przy porównaniu oleju Mobil Delvac 1 LE 5W-30 z mineralnym olejem silnikowym o lepkości 15W-40. Średnia oszczędność paliwa wyniosła 1,8% w trybie jazdy autostradowej. Wynik podlegał korekcie gdy zmiany w środowisku testowym miały statystycznie istotny wpływ na zużycie paliwa. Zmniejszenie zużycia paliwa zależy od rodzaju pojazdu/wyposażenia, temperatury zewnętrznej, warunków jazdy i bieżącej lepkości oleju.