rekrutuj 40ton665
Opublikowane 10 lis, 2017

Ciężarówka z ładunkiem złomu przewróciła się na chodnik – nagranie z Ujścia z woj. wielkopolskim

Naprawdę niewiele brakowały, aby na ulicy Pilskiej w Ujściu doszło dzisiaj do wielkiej tragedii. Ciężarówka z otwartym kontenerem przewróciła się tuż obok grupy pieszych, a ładunek złomu zasypał chodnik.

Jak widać na filmie, piesi zauważyli przechylający się pojazd, usuwając się w bezpieczne miejsce. Dzięki temu nikt z nich nie został ranny. Nic nie stało się także kierowcy ciężarówki. Dlaczego natomiast doszło do zdarzenia. Zapewne wynikało ono ze zbyt wysoko położonego środka ciężkości.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia przejrzycie na lokalnym serwisie informacyjnym Asta24.pl – tutaj. Również z tego serwisu pochodzi film widoczny nad tekstem.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 13 komentarzy

 1. MAJKEL pisze:

  Dobrze że przyczepa się nie przewróciła

 2. Tomi pisze:

  Nic przyjemnego,dobrze że nikogo nie przysypał ten złom,najważniejsze że ludzie żyją.

 3. pete379 pisze:

  A dziś przed Ujściem na górce bus poleciał w pole koziolkujac. Nie wiem czemu auta nie uprzatnieto po zajsciu, a sciagnieto patrol z psami tropiacymi.

 4. Hrumol pisze:

  „osuwając się” – no tak, może ktoś nie wytrzymał nerwowo…

 5. Tom pisze:

  na filmie widać jak kontener odpada od ramy i to właśnie spadający kontener pociąga za sobą ciężarówkę. Nigdy nie jeździłem czymś takim ale tam są chyba szyny, które powinny uniemożliwić wyskoczenie kontenera. Awaria lub źle kontener zapięty – takie moje zdanie.

  • kier pisze:

   No i masz 100% racje. Tyle na temat.

  • dabo pisze:

   Dokladnie, podpinam sie pod temat, nigdy nie jezdzilem hakiem, ale wierze, ze w XXI wieku, w biurokratycznym tworze, zwanym potocznie „Unia Jewropejska”, istnieja jakies „wytyczne Komisji”, dotyczace przewozu takich kontenerow, czy aby przypadkiem nie powinno to byc zamocowane do ramy w jeszcze co najmniej dwoch punktach???? prosze mi wybaczyc to pytanie, skierowane do ludzi z doswiadczeniem, nie wynika ono z ignorancji, bardziej z braku wiedzy, pozdrawiam patelniarz

  • Anons pisze:

   Hakowce mają specjalne blokady, które przytrzymują kontener na ramie i zapobiegają jego przewróceniu się. Kierowca zwyczajnie tej blokady nie uruchomił, bądź nie sprawdził czy się odpowiednio zapięła.

 6. mario pisze:

  Trzeba niestety wiedzieć czym się jedzie i co się wozi.

 7. Intruz pisze:

  Nie ma zbyt wysoko położonego środka ciężkości, w Chinach transportują śmigła elektrowni wiatrowej prawie na stojąco!, jest tylko nie dostosowana prędkość do tego środka ciężkości.

 8. 13*60 pisze:

  Dobrze ze ten mul albo ukrainiec w mercedesie nikogo nie zabil.Nie umie zapinac kontenera to niech sie zatrudni w spedycji!!!!Odebrac uprawnienia (o ile nie doszlo do linczu na miejscu)

 9. Tomi pisze:

  Nie jeździłem nigdy hakowcem, ale kolega miał podobny przypadek, w ramie przy samochodzie są haki, które trzymają kontener do ramy, niestety jeden miał urwany i na rondzie tak samo poległ. Kontener spadł i pociągnął samochód.

 10. Paweł pisze:

  Co wy znawcy internetowi mówicie, o jakim niedostosowaniu prędkości? A co miał na jedynce jechać bez gazu? Zawiodła jakaś część w samochodzie i tyle, zdarza się. Nigdy nawet w haku nie siedzieli a pieprza farmazony. A wy jak swoimi ciężarówkami jeździcie, przecież to tak samo sa pojazdy które mogą zawieść i w razie awarii zabić milion osób? Pojeby

Odpowiedz